İngiliz Dili ve Edebiyatı

Bölümde yetkin bir İngilizce bilgisine sahip, İngiliz edebiyatı ve kültürüne hakim, İngiliz dili ve edebiyatı konularında dünyada meydana gelen gelişmeleri takip edebilen, eleştirel okuma ve düşünme kabiliyetleri üst düzeyde öğrenciler yetişmektetir. Bölüm öğrencilerinin farklı ders seçenekleri onların kişisel ve akademik gelişimine olanak sağlar. Çeşitli yabancı diller, sosyal bilimler (psikoloji, uluslarası ilişkiler, siyaset bilimi), tiyatro, müzik ve güzel sanatlar konularında aldıkları derslerle öğrenciler kapsamlı bir bilgi birikimine sahip olmaktadırlar.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? İş İmkânları Nelerdir?

Mezunlar özel sektör ve kamu sektöründe reklam, çeviri, ofis yöneticiliği, danışmanlık, turizm, sigorta, bankacılık, finans, eğitim, senaryo yazarlığı, televizyon, radyo yayıncılığı konularında çalışabilir. Formasyon eğitimi almış öğrenciler Milli Eğitim Bankanlığ'ına bağlı özel okullarda ve devlet okullarında öğretmenlik yapabilir. Mezunlar, İngilizce öğretim yapan üniversitelerin İngilizce hazırlık okullarında öğretim görevlisi olarak çalışabilir veya İngilizce öğreten özel öğretim kurumlarda öğretmenlik yapabilir.

BÖLÜM DERSLER

1.SINIF 2.SINIF 3.SINIF 4.SINIF
EDEBİYATA GİRİŞ RESTORASYON DÖNEMİNDEN ORTA ÇAĞA İNGİLİZ EDEBİYATI SHAKESPEARE EDEBİYAT KURAMI VE ELEŞTİRİSİ
KISA HİKAYE ROMAN TÜRÜNÜN DOĞUŞU EDEBİYAT VE FELSEFE ROMANTİK ŞİİR
KISA MİTOLOJİ VİCTORYA ÇAĞINDAN GÜNÜMÜZE İNGİLİZ EDEBİYATI DİLBİLİMİNE GİRİŞ EDEBİYAT VE SİNEMA
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNE GİRİŞ ELEŞTİREL DÜŞÜNME VE AKADEMİK YAZI ORTAÇAĞ İNGİLİZ EDEBİYATI 19. YÜZYIL BRİTANYA TİYATROSU
ORTAÇAĞDAN RÖNESANSA İNGİLİZ EDEBİYATI BRİTANYA KÜLTÜRÜ RÖNESANS İNGİLİZ ŞİİRİ VE DÜZYAZISI MODERN BRİTANYA ROMANI
İNGİLİZCE KONUŞMA VE İLETİŞİM BECERİLERİ GOTİK EDEBİYAT RESTORASYON DÖNEMİ İNGİLİZEDEBİYATI POSTMODERN ROMAN

 

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Whatsapp Destek

Sevda YÜCEL

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?